Esileht

Allikas: Infoaed
Jump to navigation Jump to search

See on ühe Tartu krantsi valimiskampaania viki.

Jah, sellesama, kes otsustas minna kandideerima Riigikokku maailmalinn Narva — ja sai kogu Ida-Virumaa pealekauba. Siin toimetab ta programmiga, tõlgib materjali, teeb märkmeid — ja tahab, et see kõik oleks tulevikus taaskasutatav. Sinagi oled teretulnud kaasa lööma, lihtsalt leia üles "Muuda" nupp!

Valimisprogramm[muuda]

Next.svg Pikemalt artiklis Vaba ja avatud infoühiskond.

Eesti infoühiskonna edu tulenes 90ndate piiranguteta olukorrast, mis võimaldas võtta kasutusele uue tehnoloogia veel euroopalikke väärtusi järgimata -- tarkvara piraatisid nii riigiasutused kui eraettevõtted, isikuandmetega võis hangeldada suuremaid sanktsioone kartmata. Mis tõi meid siia, ei vii edasi -- järgmise põlvkonna areng ei põhine mitte põhimõtete ja reeglite puudumisel, vaid infoühiskonna edasiviivate kontseptsioonide mõistmisel ja kasutuselevõtmisel. Nii on kilbil uudsed väärtused nagu avatus ja privaatsus, uuendamist vajab autoriõigus ja see, kuidas teeme tööd ning saame tasu. Digikeskkond laieneb ja tungib meie tavapärasesse tegelikkusse, samas on digitaristu omadused meie jaoks praegu veel uudsed ning ajavad meid segadusse. Selles programmis vaatame maailmale bittide ja baitide poolelt ning pakume lahendusi, mis on end digitaalsetes ökosüsteemides tõestanud.

Visioon Ida-Virumaa jaoks[muuda]

Next.svg Pikemalt artiklis Andmed on uus põlevkivi.

Üleminek taastuvenergeetikale, st targad energiavõrgud, energia salvestusseadmed ja energiasõltumatus läbi uue põlvkonna hajutatud energiatootmise on see, mille ülejäänud Eesti saab Ida-Virumaalt pealekauba, kui...

  • Ida-Virumaa saab kõige kiirema ja vabama Interneti;
  • Tallinnas lõpetanud IT-kolledž tõuseb tuhast Narvas;
  • Keskustes alustavad avatud kontorid ja töökojad tänapäevaseks iduettevõtluseks;
  • Ettevõtluse toetusprojektide kaudu tagatakse vahendid innovatsiooniks;
  • Riik tagab info- ja energiataristu radikaalse avatuse, et uute lahendustega võiks eksperimenteerida siinsed idufirmad ja väiketootjad;
  • Käivituvad programmid taastuvenergia kasutamiseks korteriühistutes ja eramutes;
  • Kohtla-Järvel alustab kodanikupalga pilootprojekt;
  • Jõhvis alustab tööd Ida-Virumaa kultuuriakadeemia;
  • Narvas luuakse lõpuks Tallinna ja Tartu eeskujul energiaagentuur, mis hakkab energiarevolutsiooni koordineerima.

Kõik see toob ka Ida-Virumaale uusi inimesi — raiudes läbi taastuvenergia Gordioni sõlme lahenevad ka kõik ülejäänud siinsed probleemid!

Välislingid[muuda]

Vaata ka[muuda]