Märt Põder

Твой пиратский кандидат в списке зелёных в Нарве и Ида-Вирумаа.
Голосуй за № 428 — из собачьей солидарности!

March 26, 2019

Kas Google tahaks olla valitseja digitaalses kõrbes?

Direktiivi sisse kirjutatud Euroopa Interneti närutamine, kuni see muutub digitaalseks kõrbeks on ka see põhjus, miks hoolimata neile tehtud eranditest ei taha olla Google valitseja perifeersel turul ja Vikipeedia ei näe mõtet luua ühist teadmuspanka Internetis, milles puudub võimalus elavaks osaluseks.

March 26, 2019

Kas sina usaldaksid Ansipi kätte tsensuurimasina?

Hääletusele tulev autoriõiguse direktiiv hävitab selle Interneti, mis tagas 1990ndatel meile hüppelaua Euroopa riikide sekka ja seda hüppelauda oleme kahjuks juba pool tosinat aastat endal küll pigem järel lohistanud, kui uuteks tiigri- vm hüpeteks kasutanud. Me ei peaks laskma tänapäeva IT-maailma ja infoühiskonna eripära ning innovatsiooni põhimõtteid mitte mõistvatel 1990ndate poliitikutel end sohu juhtida.

February 18, 2019

Miks lasen end Riigikokku saades kiibistada?

У-у-у-у-у-у-гу-гугу-уу! Istun ma nüüd siin piirilinn Narvas tundlike isendiandmete hunniku nagu viitsütikuga pommi otsas ja mõtlen, mida edasi teha. Panin nimelt nädalapäevad tagasi tiksuma skripti, mis on mulle praeguseks kogunud hulganisti nii poliitloomade ja teiste avaliku elu tegelaste kui ja tavaliste loomapidajate illegaalseid isikuandmeid. Miks peaks keegi midagi sellist üldse tegema?

February 16, 2019

Данные — это новый сланец!

Зеленые Эстонии считают, что Интернет как информационная инфраструктура и экосистема, должен оставаться открытым для всех и не подвергался бы корпоративному или военному контролю ни в местных интересах Эстонии, ни в иностранных интересах. Если в эпоху глобализации массового производства и торговли нефть была «черным золотом», то главной валютой нынешнего общества является информация.

February 1, 2019

Свободное и открытое информационное общество

Баллотируюсь на выборах в Рийгикогу в списке Партии зелёных Эстонии, потому что они согласились включить главу о свободном информационном обществе в свою программу. Извините за ошибки на этой странице, я не практиковал русский язык целую вечность.